SPIN FEAT SELİM BENBA
SPIN FEAT SELİM BENBA
27 Haziran 21:30
Nardis Jazz Club
Kuledibi Sok. No:8 Galata / İstanbul
Yahya Dai (s), Selim Benba (p), Sıtkı Sırtanadolu (g), Anıl Deniz (b), Fırtına Kıral (d).

Bu akşama özel, kurucu üyelerinden Selim Benba’nın piyano’da konuk sanatçı olarak yer alacağı SPIN, Türkiye jazz sahnesinde aktif olarak yer alan beş müzisyenden oluşan ve ismini ünlü piyanist Thelonious Monk’un meşhur bir hareketinden, kendi etrafında dönmesinden almaktadır. 2000’li yıllarda Sıtkı Sırtanadolu ve Selim Benba’nın önderliğinde kurulan grubun , özgün bestelerinden oluşan “ILK” adlı bir albüm kayıdı da bulunmaktadır.

SPIN’ in müziği, cazın çağdaş kanadında yer alan ve günümüz cazının tadlarını taşıyan, New York’tan Avrupa cazına kadar uzanan bir çizgiye sahip. Grubun bestelerinin çoğunda kuvvetli melodiler öne çıkarken, geniş armonik zemin doğaçlama için grup üyelerine özgür alanlar açmakta. Dinleyiciyle iletişim kurmak, duyguyu karşı tarafa doğru aktarabilmek grubun ana müzikal misyonunu oluşturmakta.

SPIN, bir yandan yakın gelecekte kaydetmeyi planladıkları yeni albümleri için beste çalışmalarına devam ederken, diğer yandan Istanbul jazz sahnesi içinde yoğun olarak performanslarına devam etmektedir.

Giriş 50.-TL, Öğrenci: 35 TL

***

Formed by five active musicians of the Turkish jazz scene , SPIN is named after the renowned move of the very famous pianist Thelonious Monk when he spins awestruck around himself when the music gets high. The band was originally formed by Sıtkı Sırtanadolu and Selim Benba in mid 2000s, and released their album “Ilk”. SPIN’s music falls under the contemporary side of jazz and still has the traces of New York and European jazz. While the band’s compositions puts strong melodies forward, wide harmonies opens up free spaces for the band members to improvise. Communicating with the audience and conveying the feelings right to them is crucial for the band’s main musical mission. SPIN, while continuing on composing for their future album, also performs regularly in the Istanbul jazz scene.

For one night only, SPIN will feature their founding member Selim Benba on piano for a special reunion.