Tümer Uluçınar Trio feat. Fulya Akça
Tümer Uluçınar Trio feat. Fulya Akça
27 Mayıs 21:30
Nardis Jazz Club
Kuledibi Sok. No:8 Galata / İstanbul
Fulya Akça (vo), (s), Tümer Uluçınar (g), Apostolos Sideris (b), Efe Oğur (d).

Küçük yaşlarda farklı enstrümanlar çalarak başlayan Uluçınar, 15 yalında klasik gitar çalmaya başladı ve Güzel Sanatlar Lisesine girerek eğitimine burada devam etti. Liseden sonra Yıldız Teknik Üniversitesi klasik gitar bölümünü kazanarak Ricardo Moyano’nun öğrencisi oldu. Eğitimi sırasında Moyano ile klasik gitar ve latin gitar çalıştı. Daha sonra caz gitar bölümüne geçiş yaparak Ricardo Moyano ile caz gitar ve caz armonisi, Kamil Erdem ile de ensemble çalışmalarını tamamlayıp 2015 yılında mezun oldu. Sahne hayatı süresince bir çok farklı grupta yer alarak caz sahnesinin tanınmış simaları ile performanslar sergiledi.Uluçınar, halen performanlarına hem kendi grubuyla hem de farklı gruplarla şehir içinde ve şehir dışında devam etmektedir.

Bu özel gecede, ağırlıklı olarak mainstream ve post-bop bir repertuvarla karşınızda olacak olan grup, aynı zamanda vokalist Fulya Akça ile işbirliği yaparak hem enstrümantal hem de şarkı dolu bir gece ile karşınızda olacak.

Giriş: 50 TL, Öğrenci: 35 TL

***

Started playing a few instruments at an early age, Uluçınar began playing classical guitar at the age of 15. He studied Classical guitar in Anatolian Music and Fine arts high school. After high school, he continued to his education at the Yıldız Technical University classical guitar department and became a student of Ricardo Moyano. He studied classical guitar and Latin guitar with Moyano. A certain time later changed his department to jazz guitar. In the jazz department, he took jazz harmony and jazz guitar lessons from Ricardo Moyano and ensemble lessons from Kamil Erdem. Uluçınar graduated in 2015 from Yıldız Technical University. During his career he has played with many groups and well-known musicians of the jazz scene. Recently giving concerts in Istanbul and other cities of Turkey with his band and other groups.

Tonight the group will play mainstream and post-bop pieces as a trio. They collaborate and share the stage with vocalist Fulya Akça for playing beautiful songs from her repertoire. The group will perform for both an instrumental and standard songs from jazz history.

Music Charge: 50 TL