Jazz Sisters
Jazz Sisters
15 Mayıs 21:30
Nardis Jazz Club
Kuledibi Sok. No:8 Galata / İstanbul
Sanat Deliorman (vo), Ebru Kennington (tb), Bilge Günaydın (p), Esra Kayıkçı (b, vo), Buse Şimşek (d).

Jazz Sistsrs son yıllarda çok kereler aynı sahneyi paylaşmış ve kendilerini birbirlerinin kız kardeşi gibi gören 4 kadın cazcı olan Sanat Deliorman, Bilge Günaydın, Esra Kayıkçı ve Buse Şimşek tarafından kuruldu. İlk kez bu yıl Dünya Kadınlar Günü için Ankara Samm’s Bistro’da bir araya gelen ekibin bundan böyleki amacı her ay Türkiye’nin başka bir kentinde konserler vererek tüm Türk kadın müzisyenlerinin cazdaki yeni birliği, sesi ve dokunuşu olmak. Projenin şu anki repertuvarı caz klasiklerinden bossa nova’lara, bebop’tan funk’a, Türkçe söz yazılmış caz parçalarından, sevilen cover’lara, özel düzenlemelere ve de kendi bestelerine uzanıyor.

En son Eskişehir’de gerçekleştirdikleri peş peşe iki konserin ardından Jazz Sisters, şimdi aralarına Kent Orkestrası ve Emin Fındıkoğlu +12 Orkestrası müzisyenlerinden trombon sanatçısı kız kardeşleri Ebru Kennington’ı da katarak15 Mayıs 2019 gecesi yuvaları Nardis Jazz Club sahnesinde olacak.

Giriş: 50 TL, Öğrenci 35.-TL

***

Jazz Sisters is founded by 4 woman jazz musicians (Sanat Deliorman, Bilge Günaydın, Esra Kayıkçı and Buse Şimşek) who have shared the same stage many times in recent years and become almost like sisters. Having made their first performance at Samm’s Bistro in Ankara, the group now aims to hold further gigs every month in differentt locations of Turkey to help all Turkish woman musicians establish a new solidarity, a new sound and touch in jazz music. The present repertoire of Jazz Sisters includes American songbook classics, bossa nova tunes, bebop and funky pieces, localized jazz standards, popular covers, special arrangements and new songs written by the group members.

After the last 2 succesive gigs in Eskişehir, now the group comes home, to Nardis Jazz Club, to perform on 15th of May 2019, this time with the participation of another jazz sister, Ebru Kennington who is a trombonist from Kent and Emin Fındıkoğlu’s +12 Orchestras.

Music Charge: 50 TL