Anıl Şallıel Band
Anıl Şallıel Band
20 Mayıs 21:30
Nardis Jazz Club
Kuledibi Sok. No:8 Galata / İstanbul
Anıl Şallıel (ts), Şenova Ülker (tp), Tolga Erzurumlu (p), Önder Focan (g), Şentürk Öztaş (b), Nedim Ruacan (d).

Müzikal yolculuğuna 8 yaşında babası saksofoncu Mümin Şallıel’in teşvikiyle başlayan Anıl Şallıel, profesyonel kariyerine 14 yaşında başladı. 15 yaşındayken Dave Weckl’n da yer aldığı Orhan Osman projesi Turkophony ile sahnedeydi. Kavela, Effective Band, Onur Mete Band, Ercüment Vural Band, İstanbul Superband, Aşkın Arsunan Jazzino Band’le çalışmalar yapan Anıl Şallıel, popüler müzik sahnesinde de Göksel, Volkan Konak, Teoman, Yalın, Manga, Sıla, Mehmet Erdem gibi isimlerin performans ve albüm kayıtlarında yer aldı.
2010 senesinde London College of Music sınavının Türkiye ayağına girip derece ile mezun olan Şallıel, ayrıca birçok jingle ve film müziğine de nefesini verdi.
2012 ve 2013 yıllarında What da Funk Project’le Kelli Sae, Omar gibi uluslararası üne sahip şarkıcılarla konserler veren Anıl Şallıel, Dünya Caz Günü özel etkinliklerinden biri olan Nicola Conte konserinde konuk müzisyen olarak yer adı. Anıl Şallıel saksofon ve flüt çalıyor. WhtDaFunk albümleri 2017nin son günlerinde piyasaya çıktı.
Giriş 50.-TL, Öğrenci: 35 TL

***

Anıl Şallıel’s music journey started at the age of eight with the support of his father Mümin Şallıel. He started performing professionally at 14 and was a part of Orhan Osman’s ‘Turkophony’ project alongside Dave Weckl. He performed with bands and artists including Kavela, Effective Band, Onur Mete Band, Ercüment Vural Band, İstanbul Superband and Aşkın Arsunan Jazzino Band. He also performed and recorded with pop music artists like Göksel, Volkan Konak, Teoman, Yalın, Manga, Sıla and Mehmet Erdem. In 2010 after taking the entrance exam of London College of Music in Turkey he started studying and graduated with honours. In 2012 and 2013 with What da Funk Project he performed with world renowned vocalists Kellie Sae and Omar. He was also a guest musician in the Nicola Conte concert which was an event for the International Jazz Day. Anıl also performs for jingles and film scores both as a saxophone and a flute player.

Music Charge: 50 TL